Stomatologia

->->Stomatologia
Stomatologia2022-10-29T13:06:06+02:00

Zakres obowiązków

Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej poważanych zawodów, jak każdy medyczny. Aby móc zostać dentystą należy ukończyć studia medyczne na kierunku stomatologicznym. Po ukończeniu studiów otrzymuje się ograniczone prawo do wykonywania zawodu, a następnie można przystąpić do stażu podyplomowego. Następnie należy zdać specjalny egzamin, który daje prawa do wykonywania zawodu i już można podjąć praktykę stomatologiczną. Osoby chętnie do wykonywania tego zawodu muszą mieć nie tylko spore zainteresowania medycyną, ale także szereg innych predyspozycji osobowych. Przede wszystkim muszą być osobami o stabilnych dłoniach, nie mogą cierpieć na żadne zaburzenia psychiczne i nerwowe, które mogłyby spowodować fatalne następstwa w razie gdyby stomatolog dostał ataku podczas obsługiwania pacjenta. Trzeba mieć do pacjentów cierpliwość, być delikatnym ale zdecydowanym, wzbudzać zaufanie, umieć rozmawiać z pacjentami i słuchać o ich problemach.

Jak wygląda praca stomatologa?

Dentysta jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem i profilaktyką zębów oraz dziąseł. To dentysta pomaga, gdy z niewiadomej przyczyny zaczyna nas boleć ząb, to u niego można zafundować sobie nową koronę na zęba, założyć plombę, usunąć zęba, czy wyleczyć dziąsła. Dentysta za pomocą specjalistycznych urządzeń i leków pozwala zahamować proces zapalny w zębach i przyzębiu oraz wyleczyć go. Zajmuje się on też uświadamianiem pacjentów co do profilaktyki chorób, dbania o zęby, właściwej ich pielęgnacji.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (CENTRUM MEDYCZNE LECZY MED MAŁGORZATA ŁĘCZYCKA) jedynie do kontaktu ze mną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (CENTRUM MEDYCZNE LECZY MED MAŁGORZATA ŁĘCZYCKA) jedynie do kontaktu ze mną.

   wpChatIcon
   wpChatIcon