Pediatria

->->Pediatria
Pediatria2022-10-29T13:04:48+02:00

PediatraZakres obowiązków

Lekarz pediatra jest specjalistą, który zajmuje się opieką medyczną nad dziećmi i młodzieżą do 18 roku życia. Do jego zadań należy wykonywanie profilaktycznych pediatrycznych badań okresowych, ocena stopnia rozwoju psychometrycznego dziecka, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych, wykonywanie szczepień ochronnych i badań przesiewowych. Pediatra udziela rodzicom niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia i właściwej opieki. Zleca także wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych jeśli zachodzi taka potrzeba. Do zadań lekarza pediatry należy także wykonywanie biopsji i prób czynnościowych.

W przypadku dzieci chorych pediatra przeprowadza niezbędne badania, rozpoznaje chorobę i ustala przebieg leczenia. W razie potrzeby kieruje dzieci do innych lekarzy specjalistów. Ponieważ jest pierwszym lekarzem, z jakim dziecko ma kontakt musi wykazać się wiedzą praktycznie z każdej dziedziny medycyny – chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, dermatologii, alergologii, kardiologii, neurologii, psychologii etc.

W zawodzie pediatry sprawdzą się osoby, które lubią pracę z dziećmi i potrafią nawiązać z nimi kontakt. Ponieważ dzieci są wymagającymi pacjentami, które często nie potrafią określić swoich dolegliwości, pediatra musi wykazywać się dużą cierpliwością i opanowaniem, a równocześnie powinien budzić w swoich podopiecznych zaufanie. Ze względu na brak samodzielności u małych dzieci, pediatra przeprowadza wywiad z rodzicami, co wymaga od niego specyficznych umiejętności – bardzo często musi uspokajać rodziców, w rzeczowy sposób przekazywać im informacje i zalecenia dotyczące opieki nad dziećmi.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (CENTRUM MEDYCZNE LECZY MED MAŁGORZATA ŁĘCZYCKA) jedynie do kontaktu ze mną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (CENTRUM MEDYCZNE LECZY MED MAŁGORZATA ŁĘCZYCKA) jedynie do kontaktu ze mną.

   wpChatIcon
   wpChatIcon