Edukacja okołoporodowa w CM Leczy-Med – kompleksowe przygotowanie do porodu

->->Edukacja okołoporodowa w CM Leczy-Med – kompleksowe przygotowanie do porodu

Edukacja okołoporodowa w CM Leczy-Med – kompleksowe przygotowanie do porodu

2024-06-12T15:24:08+02:0012 czerwca 2024|

Edukacja okołoporodowa w CM Leczy-Med – kompleksowe przygotowanie do porodu

 

W CM Leczy-Med wiemy, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do porodu i pierwszych dni życia noworodka. Dlatego informujemy, że prowadzimy program edukacji okołoporodowej finansowany przez NFZ. Nasza oferta skierowana jest do przyszłych rodziców, którzy chcą zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, by jak najlepiej przygotować się na narodziny dziecka.

 

Zajęcia grupowe i indywidualne – elastyczna oferta

Spotkania w ramach edukacji okołoporodowej odbywają się zarówno w formie grupowej, jak i indywidualnej. Dzięki temu możemy dostosować naszą ofertę do różnorodnych potrzeb naszych pacjentek. Niezależnie od wybranej formy, każdy uczestnik otrzyma pełne wsparcie i indywidualne podejście ze strony naszych specjalistów.

 

Program edukacji okołoporodowej prowadzony jest przez doświadczone położne, które  zajmują się szerokim zakresem tematów związanych z ciążą, porodem, połogiem i opieką nad dzieckiem. W ramach zajęć omawiane będą m.in.:

– opieka w ciąży – formy opieki medycznej i szczepienia ochronne

– styl życia – odżywanie, aktywność fizyczna i zawodowa

– przygotowanie do porodu (w tym hipnoporodu) – techniki i metody stosowane do łagodzenia bólu porodowego

– plan porodu

– opieka w okresie połogu – przebieg połogu

– karmienie piersią i wsparcie w laktacji

– pielęgnacja noworodka

 

Dodatkowo, organizujemy specjalne zajęcia z pielęgniarką dotyczące szczepień, które dostarczą cennych informacji na temat obowiązkowych i zalecanych szczepień dla noworodków.

 

Dla kogo nasz program?

Program skierowany jest do pań od 21 tygodnia ciąży. Podzieliliśmy go na dwa etapy:

– 21-31 tydzień ciąży – spotkania raz w tygodniu (ok. 10 wizyt)

– od 32 tygodnia ciąży – spotkania dwa razy w tygodniu (ok. 16 wizyt)

 

Tematyka zajęć ustalana jest indywidualnie z położną, co pozwala na pełne dostosowanie programu do potrzeb i oczekiwań każdej uczestniczki.

W ramach zajęć oferujemy różne techniki relaksacyjne, które pomagają w łagodzeniu bólu porodowego. Nasi specjaliści przekażą wiedzę na temat metod radzenia sobie z bólem i stresem, co jest niezwykle ważne dla komfortu zarówno mamy, jak i dziecka.

 

Warunki uczestnictwa

Aby skorzystać z programu edukacji okołoporodowej, należy złożyć deklarację do położnej POZ w CM Leczy-Med. To prosta formalność, która otwiera drzwi do profesjonalnej opieki i wsparcia w tym wyjątkowym okresie.

 

Jak się zapisać?

Zapraszamy do zapisów i uczestnictwa w naszych zajęciach. Aby uzyskać dodatkowe informacje lub zarezerwować miejsce, prosimy o kontakt z naszą przychodnią. Nasz zespół jest do dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w każdym kroku.

 

Edukacja okołoporodowa w CM Leczy-Med to kompleksowy program przygotowany z myślą o przyszłych mamach, które chcą świadomie i z pełnym wsparciem przygotować się do porodu i pierwszych dni życia swojego dziecka. Dzięki finansowaniu przez NFZ oraz profesjonalnej opiece położnych i pielęgniarek, nasze zajęcia stanowią idealne wsparcie w tym wyjątkowym okresie.


Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z nowościami przychodni CM Leczy-Med.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (CENTRUM MEDYCZNE LECZY MED MAŁGORZATA ŁĘCZYCKA) jedynie do kontaktu ze mną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (CENTRUM MEDYCZNE LECZY MED MAŁGORZATA ŁĘCZYCKA) jedynie do kontaktu ze mną.

   wpChatIcon
   wpChatIcon