e-Recepta

e-Recepta

2019-08-01T08:16:34+02:001 sierpnia 2019|

Prosimy pacjentów o przygotowanie się do e-recepty … już

e-recepta

Nasza przychodnia od 15 sierpnia 2019 roku, zacznie wystawiać recepty elektroniczne tzw. e-recepty. W związku z powyższym nie będą już Państwo musieli otrzymywać recepty papierowej. Chcemy naszych pacjentów przygotować stopniowo i wdrażać nowy mechanizm, aby nie byli zaskoczeni przymusowym przejściem na system e-recepty 1 stycznie 2020 roku – już za 6 miesięcy !!!!

Jako nasi pacjenci, uzyskają Państwo możliwość otrzymania recepty elektronicznie (SMS lub e-mail) bez wymogu pojawiania się fizycznie po odbiór zamówionej recepty w Recepcji. Ponadto e-recepty będą umożliwiały odbiór leków z kilku aptek (z powodu dostępności, ceny etc.), gdyż każda pozycja leku będzie teraz na oddzielnej e-recepcie.

Aby jednak móc korzystać z e-recepty wymagane jest działanie pacjentów – muszą Państwo zalogować się na stronie https://pacjent.gov.pl/ i podać numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail w celu otrzymywania za każdym razem PIN-u do każdej recepty. PIN jest niezbędny do odbioru leków w aptekach.

Jak działa e-recepta

e-recepta

Najważniejsze zmiany

 1. Brak papierowej recepty. Dokumentem, który wystawia lekarz lub inny uprawniony pracownik medyczny jest dokument elektroniczny, widoczny na ekranie monitora w oprogramowaniu gabinetowym. Dokument ten jest podpisywany podpisem elektronicznym (lekarz ma możliwość podpisania e-recepty certyfikatem ZUS, Profilem Zaufanym lub podpisem kwalifikowanym).
 2. Zmiana nazewnictwa, tj. na jednej e-recepcie znajduje się jeden lek (1 e-recepta= 1 lek).
 3. Kilka e-recept (maksymalnie do 5 e-recept) ujmowanych jest w tzw. receptę zbiorczą (pakiet recept).
 4. Każdą e-receptę pacjent może zrealizować w innej aptece.
 5. Pacjent wychodząc z gabinetu lekarskiego może otrzymać:
  • SMS (wysłanego z Systemu P1), w którym podany będzie czterocyfrowy kod dostępowy – w celu realizacji w aptece pacjent podaje kod wraz ze swoim numerem PESEL
  • e-mail, w którym będzie dostępny wydruk informacyjny w postaci pliku .pdf- w celu realizacji w aptece pacjent pozwala na sczytanie kodu kreskowego z ekranu telefonu lub podaje czterocyfrowy kod dostępowy, który znajduje się na wydruku wraz z numerem PESEL.
 6. W celu otrzymywania powiadomień o e-receptach za pomocą SMS/e-mail pacjent musi posiadać konto w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), a następnie zaznaczyć, że chciałby otrzymywać powiadomienia wybranym sposobem. IKP jest dostępne pod adresem https://pacjent.gov.pl/ , a do zalogowania się do IKP niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego.
 7. Podczas wystawiania e-recepty należy zwrócić uwagę na to, czy wszystkie dane, które powinny się znaleźć na recepcie, faktycznie zostały na niej ujęte (dane dotyczące podmiotu, w którym wystawiono e-receptę, dane osoby wystawiającej receptę, dane dotyczące przepisanego leku, ze zwróceniem uwagi na leki psychotropowe/środki odurzające itd.)

W związku z powyższym prosimy, aby pacjenci CM LeczyMed jak najszybciej:

Zobacz jak działa e-recepta

Szczegółowe informacje można uzyskać jeszcze pod adresem e-recepty

Kolejnym krokiem z naszej strony będzie umożliwienie wkrótce zamawiania e-recept, na kontynuowane leki, poprzez internet.

Serdecznie Zapraszamy

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (CENTRUM MEDYCZNE LECZY MED MAŁGORZATA ŁĘCZYCKA) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (CENTRUM MEDYCZNE LECZY MED MAŁGORZATA ŁĘCZYCKA) jedynie do kontaktu ze mną.